Kybernetický úřad
hledat
top

Získejte dotace pro zabezpečení svého IS!

Stahnout článek ve formátu PDFF

Začátkem příštího roku začne platit nový zákon o kybernetické bezpečnosti, který už teď přidělává vrásky všem. Nejen kvůli novým povinnostem, ale také kvůli sankcím, které z nesplnění některé z nich hrozí. Jak zabijete dvě mouchy jednou ranou?

Pro řešení kybernetické bezpečnosti lze využít dotaci z Výzvy 22 Integrovaného operačního programu, konkrétně pak z části 3 této výzvy „Zvýšení bezpečnosti a bezpečnostní infrastruktura TC ORP“.

Takto může Vaše obec získat na jeden projekt až 6 mil. Kč. Lhůta pro podání žádosti o dotaci potrvá do 30.6.2014.

Žádosti je třeba administrovat přes informační systém Benefit 7, v listinné podobě se odevzdává na příslušné pobočce Centra pro regionální rozvoj ČR (CRR).

Součástí žádosti musí být zpracovaná studie proveditelnosti, ve které obec specifikuje, co a jakým způsobem chce řešit a jak toto řešení koresponduje se současným stavem.

Je tedy důležité, aby studie korespondovala i se současnou, aktualizovanou verzí Informační koncepce, kterou ze zákona musí mít zpracovánu všechny orgány státní správy a také Bezpečnostní politikou, která bude od začátku roku v rámci nového kybernetického zákona také vyžadována.

Začněte vše řešit dřív, než bude pozdě a nevystavujte se riziku zbytečných sankcí.

Více informací si můžete přečíst na Portálu kybernetické bezpečnosti

Odpovědět na příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


8 − = jedna

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

top