Kybernetický úřad
hledat
top

Prezident podepsal zákon o kybernetické bezpečnosti

Stahnout článek ve formátu PDFF

Prezident Miloš Zeman podepsat zákon o kybernetické bezpečnosti. Zákon má nabýt účinnosti 1. 1. 2015.

Kybernetický zákon připravil Národní bezpečnostní úřad. Jeho smyslem je zavést pravidla spolupráce mezi soukromým sektorem a veřejnou správou při předcházení útoků v oblasti informačních technologií a řešení incidentů, které se stanou.

Cílem je především zrychlit a zlepšit reakci na kybernetické hrozby, které by mohly znamenat nebezpečí pro Českou republiku.

Zákon počítá, že výkon koordinačního centra (tzv. CERT) bude vykonávat soukromá firma, která by měla většinu úkonů činit bezplatně.

Zákon ukládá například poskytovatelům elektronických komunikací nebo správcům kritické informační infrastruktury povinnost hlásit bezpečnostní incidenty v jejich síti, informačním nebo komunikačním systému bezodkladně NBÚ. Umožňuje také vyhlásit stav kybernetického nebezpečí v případě, že je ve velkém rozsahu ohrožena bezpečnost informací a mohly by tím být porušeny zájmy Česka.

Více informací naleznete zde:

 

Odpovědět na příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


5 − pět =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

top