Kybernetický úřad
hledat
top

Uherský Brod buduje informační a komunikační síť

Stahnout článek ve formátu PDFF

Zástupci Uherskobrodské radnice včera otevřeli nové informační centrum. Centrum bude především poskytovat informace a služby pro turisty a občany města, prezentovat Uherský Brod na veletrzích cestovního ruchu či vydávat Brodský zpravodaj.

Informační centrum bude napojeno na komunikační síť s vysokorychlostním internetem, kterou město buduje a stane se tak jedním z přístupových bodů k veřejnému internetu. Komunikační síť propojuje objekty místní správy a instituce zřizované městem.

V rámci projektu bude ve veřejných budovách obyvatelům a návštěvníkům Uherského Brodu k dispozici 35 počítačů a jeden informační kiosek. Vybudování sítě stálo zhruba 15 miliónů korun. Dvě třetiny uhradila EU prostřednictvím Evropského fondu pro regionální rozvoj a cca jednu desetinu přispěla vláda ze státního rozpočtu.

Zdroj: denik.obce.cz

Odpovědět na příspěvek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ 9 = sedmnáct

top