Jak na vymáhání přestupků?
Už vás unavuje trávit čas činností týkajících se přestupků? Stálé psaní výzev, rozhodnutí a jiných dokumentů psaných ručně? Inspirujte se Rýmařovem!
Společnost Gordic vyvinula aplikaci Přestupkové řízení (PRR) a město Rýmařov se jej rozhodlo na podzim 2014 začlenit do svého informačního systému.
PRR řeší agendu přestupků podle správního řádu (Zákon č. 71/1967 Sb., o správním řízení, ve znění pozdějších předpisů) a řídí se přestupkovým zákonem (Zákon ČNR č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů).
Aplikace je rozdělena do tří úrovní:
- Pořádkové pokuty
- Městská policie
- Pokuty z dopravy
Ochrana osobních údajů účastníků je zajištěna samostatnou evidencí deníků. Referenti jednotlivých agend mají tedy přístup pouze do svého deníku.
Přestupkové řízení má vazbu na spisovou službu. Vazba zajišťuje snazší distribuci jednotlivých případů. Program eviduje informace o profilu případu (datum podání, právní moc, popis skutku, místo spáchání aj.).
Aplikaci lze také propojit s modulem Daně, dávky, poplatky (DDP). Vazba zcela nahrazuje nutnost ručního evidování případů v DDP. S přestupky byl souběžně zpracován i proces vymáhání, který si posvítí na neplatiče a pomůže referentů zrychlit a zefektivnit jejich práci.
Jak jsou v Rýmařově s PRR spokojení?
Informatik MěÚ hodnotí Přestupkové řízení takto:
„V modulu PRR oceňujeme možnost jednoduchého přednastavení wordových sestav, které využívají naši referenti. Například tisk pověsti případu nám šetří spoustu práce, jelikož máme na jednom místě přehled o všech případech, ve kterých figuroval jeden člověk, který nás právě zajímá. Dříve jsme museli zdlouhavě prohledávat papírové případy.“
Zdroj:
Odpovědět na příspěvek