„Uhrazení používaných a koupě dalších licencí je zavedenou praxí mezi Prahou a Haguess, respektive nyní EMS,“konstatoval primátor Hudeček.

„Převzetí podpory neznamená, že bychom přerušili kontakty, naopak jsme učinili všechny potřebné kroky k narovnání vztahů,“ doplňuje Tomáš Hudeček.

Praha chce se společností EMS nadále o systému Opencard jednat. „Různé formy nátlaku, jako například zdůrazňování možností podání návrhu na předběžné opatření či odstoupení od smlouvy, považujeme za zcela neadekvátní situaci. Rozhodně nám to nezabrání v tom, abychom postupovali v zájmu Pražanů jako dobrý hospodář. Nebudeme činit kroky ke koupi jakékoli části Opencard bez kvalitních posudků od renomovaných společností. Nátlaku nebudeme podléhat,“ dodal primátor Hudeček.

Hned v prvních dnech po tomto avizovaném převzetí, konkrétně dne 17. 6. 2014, došlo k výpadku v datovém centru a nemožnosti vydávání karet a MHMP tak muselo celou záležitost urgentně řešit – obě smluvní strany se prozatím dohodly na dočasném odblokování systému do konce června.

Více informací si můžete přečíst zde:

 

Zdroj: