Kybernetický úřad
hledat
top

Sbírka zákonů bude přístupná on-line

Stahnout článek ve formátu PDFF

Platné a úplné znění zákonů bude přístupné na internetu. Občané a hlavně právnické osoby tak ušetří desetitisíce korun za komerční služby zpřístupňující zákony.

On-line sbírka zákonů by se na internetu mohla objevit už v příštím roce. Na vybudování internetové verze sbírky zákonů se shodli zástupci Ministerstev vnitra a spravedlnosti.

"V lednu příštího roku zveřejníme konkrétní podobu tohoto projektu. K tomu, aby mohla být elektronická sbírka spuštěna, však musí dojít ještě k několika legislativním změnám, což bude trvat tak minimálně rok," sdělil výsledky jednání, které proběhlo minulý týden, náměstek ministra vnitra Zdeněk Zajíček.

Zpřístupnění zákonů by mělo dopomoci k větší informovanosti veřejnosti o legislativních změnách. Vezmeme-li v úvahu, že každý rok je těchto změn okolo 600 je podle Davida Šeicha z unie malých a středních podnikatelů ČR, prakticky nemožné.

To, co potěší širokou i odbornou veřejnost se ale nejspíš nebude příliš zamlouvat firmám, které nabízejí placené právní informační systémy. Těm totiž hrozí, že přijdou o zisky. Jestli tomu tak bude doopravdy, se ukáže až podle toho, jaké funkce bude sbírka zákonu on-line obsahovat. O tom se však ale bude teprve rozhodovat.

Platné zákony jsou na internetu k dispozici zdarma již nyní, a sice na Portálu veřejné správy. Problém je, že tyto verze nejsou relevantní u soudu, to by se právě mělo v příštím roce změnit.

Zdroj: www.idnes.cz

Odpovědět na příspěvek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm × = 24

top