Kybernetický úřad
hledat
top

MPSV: Ostrý provoz sKaret zahájen

Stahnout článek ve formátu PDFF

Ministerstvo práce a sociálních věcí vydalo tiskovou zprávu, podle které byl úspěšně ukončen ověřovací provoz vydávání tzv. sKaret a byl tedy odstartován ostrý provoz. Dle předpokladů ministerstva by tuto kartu do konce roku mělo obdržet přibližně 600 tisíc lidí.

V rámci ověřovacího provozu si kartu převzalo přibližně 1 500 příjemců dávek, kteří takto převzali dávky v celkové výši 9 milionů korun. Téměř 77 procent příjemců čerpalo své dávky bezhotovostním převodem na účet. V bankomatech bylo uskutečněno 501 transakcí, u obchodníků pak 260 transakcí.

Do konce září bude vydáno 50 000 sKaret, do konce tohoto roku je připraveno k vydání 600 000 karet, a to např. příjemcům rodičovského příspěvku, přídavku na dítě, příspěvku na bydlení (podpora v nezaměstnanosti a dávky v hmotné nouzi se budou řešit až v příštím roce, nadále se budou vyplácet stejným způsobem jako dosud).

V tiskové správě ministerstvo dále uvádí svá vyjádření k několika mýtům, které se v souvislosti s sKartami objevily. Zde je stručný výtah z nich:

  • Výplata dávek prostřednictvím poštovních poukázek bude možná i v roce 2013. Úřady práce budou v případě objektivních důvodů pomáhat klientům najít individuálně vyhovující způsob výplaty.
  • Česká spořitelna zahájila spolupráci s několika organizacemi, které zastřešují občany se zdravotním postižením, nebo jim pomáhají.
  • Požadavkem ministerstva je, aby držitelé sKaret měli standardní služby zdarma. Česká spořitelna se zavázala tyto standardní služby poskytovat zdarma po dobu trvání smlouvy – 12 let.

 

Více informací si můžete přečíst zde: Tisková zpráva MPSV ČR

Zdroj: www.mpsv.cz

 

 

 

Odpovědět na příspěvek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


6 × = osmnáct

top